Teadliku Muutuse Kunsti kursus õpetajatele

emotsioonide-vabastamise-kursus-opetajatele
14, november
10:00-17:00
Hotell Ibis, Juhkentali 28, Tallinn

Kahepäevase (16 akadeemilist tundi) kursuse esimene pool annab lühikese ülevaate meie fenomenaalsest tööriistast nimega tähelepanu ja lükkab ümber mitmed tähelepanuga seotud müüdid. Lihtsate harjutuste abil saadakse kogemus tähelepanu omadustest ning tööpõhimõtetest, sest tähelepanu praktiline tundmine aitab kaasa koolikeskkonnas nii olulise võime – keskendumise – saavutamisele ning arendamisele.

TMK tehnikate aluseks on teadmine inimese 5-osalisest ülesehitusest. See võimaldab näha inimest erinevatest harmooniliselt koos toimivatest osadest koosnevana. Need osad on lihtsasti eristatavad ja meile igapäevaselt tuttavad – füüsiline keha, mõtted, emotsioonid, tähelepanu ehk teadlikkus ja Mina. Kooli tingimustes aitab selline vaade luua selgust, mis ja miks laste tegutsemist päriselt juhib.

Vaatleme süvendatult emotsioonide rolli igapäevases elus – kust ning kuidas omandatakse individuaalsed käitumis- ja reageerimismustrid, millised on nende baasiks olevad inimlikud põhivajadused ja selgitame välja, miks emotsiooni läbielavalt lapselt ei saa nõuda ratsionaalset arukust.

Teise koolituspäeva alguses uuritakse põhjalikumalt, mis on probleem ja konflikt. Sama paratamatud, kui konfliktid igapäevaelus, on nad koolis. Pingelistes olukordades on emotsioonidel “kütuse” roll. Kui kütust ei lisata või kui konflikti osapooled oskavad emotsiooni mõjust vabaneda, aitab see oluliselt kaasa olukordade lahendamisele kiiremal ja parimal võimalikul viisil.

Päeva teine pool kulub emotsioonide vabastamise tehnikate omandamisele. Need tehnikad pärinevad joogateadusest, ent on täpselt sobivad tänapäeva inimesele.

Emotsioonide vabastamine on kiire, igas olukorras kasutatav ning efektiivne viis oma elu paremaks teha nii koolielus kui ka väljaspool kooli.

TMK Kooli kursus õpetajatele baseerub Ingvar Villido poolt välja töötatud Teadliku Muutuse Kunsti meetodil https://ingvarvillido.com/et/opetus/teadliku-muutuse-kunst/.

Toimumise kuupäev: 14.-15.11.2019

Hind sisaldab kahepäevast kursust (16 akadeemilist tundi ), kohvipause ja lõunat.

Juhendaja: Jaanika Peeba, TMK Kooli programmi litsenseeritud koolitaja

Lisainfo: jaanika.peeba(at)gmail.com või helen.kool(at)tmkkooli.ee

Täienduskoolituse õppekava kirjeldus õpetajad

Koolitaja

Jaanika Peeba

Jaanika Peeba viib läbi TMK kursust nii lastele kui õpetajatele ja nõustab vanemaid laste kasvamisega seotud teemadel. Ta töötab Lilleoru Põhikoolis liitklassi õpetajana, lisaks koolitaja ja joogaõpetajana. „Õpetajana näen ma päeva jooksul palju pinges lapsi. Kui laps on hirmul ja mures, muutuvad kõik tegevused keerulisteks. Koolitööde õnnestumine, omavahelised suhted ja hea uni on väga palju seotud sellega, kuidas me oma emotsioonidega toime tuleme ja suudame lõdvestuda. Olen viimaste aastate jooksul õpetanud TMK tehnikaid mitmesajale lapsele ja näinud kui palju see neile abiks on. Kui harjutamine toimub koos sõbra või lapsevanemaga, on mõju mitmekordne.“ Jaanika on lõpetanud Tartu Ülikoolis ajakirjanduse ja kommunikatsiooni (BA) ning eripedagoogika eriala (MA). Sisemise hariduse on ta omandanud Ingvar Villido ja paljude teiste joogameistrite käe all. Jaanika peres kasvab 3 last.

Kontakt

Jaanika.Peeba@tmkkooli.ee

+372 5663 3919

Maksumus

Koolituse maksumus

180.00 €

Registreerumine