Jaanus Viese

Jaanus Viese

Jaanus viib TMK Kooli kursusi läbi 9.-12. klassi noortega, nõustab õpitud teadmiste ja oskuste rakendamisel. Tema põhilised rollid on täna koolitaja ja saviehitaja.

Koolitaja staaž üle 23 aasta.

  • Millised oleksid õpitulemused, kui õpilastel puuduks vastuseis kooli suhtes ja ei oleks koolistressi?
  • Milline oleks koolielu, kui õpetajad saaksid nii üksteisega, kui oma õpilastega hästi läbi ja toimiks vastastikune koostöö?

Jaanuse teadmist, et TMK Kooli programm on võimeline muutma koolis toimuvat tundmatuseni, toetab tema enda elu praktiline kogemus. „Kui varem reageerisin automaatselt laste käitumisele, siis peale TMK tehnikate kasutusele võtmist puudub mul soov lastega õiendada, neid muuta või kamandada. Olen tolerantsem laste harjumuste suhtes, olgu need kasvõi arvutimängud või minu hinnangul kahjulikuna näivad söömisharjumused,“ kommenteerib iseendas aset leidnud muutusi kolme teismelise lapse isa Jaanus ja lisab:

„Mõistsin, et pole põhjust pettuda endas ega teistes ja seda häälekalt väljendada vaid. Kõige kiiremini viib soovitud tulemusteni tegelikule informatsioonile vastav kõiki osapooli arvestav arukas ja asjakohane tegutsemine. Selleni jõudmiseks on vaja aga vabaneda automaatsetest elu häirivatest emotsioonidest“

TMK praktik ja Kriya jooga õpilane on Jaanus alates 2012.aastast.

Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) koolitusel õppis Jaanus enda jaoks kõige olulisemana, et vastuseisu, stressi ja suhteprobleemide peamisteks põhjusteks on automaatsed emotsionaalsed reageeringud ja, et nendest on lihtsasti võimalik jäädavalt vabaneda kõigest loetud sekundite jooksul. TMK tehnikaid kasutades vabanes ta kurbusest, vihast ja teiste süüdistamisest, alles jäid rahulik, mõtestatud ja eesmärgipärane tegutsemine ja heatahtlik suhtumine igasse inimesesse.

Hariduselt on Jaanus gümnaasiumi loodusteaduslike ainete õpetaja (Tallinna Ülikool, vastav MSc).

Jaanus, kes täna tegutseb valdavalt eraettevõtja ja koolitajana saviehituse valdkonnas ja kelle varasem aastate pikkune karjäär on peamiselt kulgenud rahvusvahelistes firmades müügijuhtimise valdkonnas, omab kogemust ka haridusvaldkonnas töötamisega. Ta on juhendanud mitmeid loodusehituse töötubasid lastele ja tutvustanud praktikas saviga ehitamise võimalusi noortele ja täiskasvanutele. Lisaks on töötanud Jaanus kaks aastat Põlvamaal Rosmal asuvas waldorfkoolis õpetaja, direktori ning juhatuse liikmena.

Jaanus omab juba üle 23 aasta pikkust mitmekülgset kogemust koolitaja ja grupitöö juhina valdkondades alates kliendisuhetest inimeste juhtimiseni kuni saviehituse töötubadeni. Sadasid erinevaid koolitusi läbiviinud Jaanus tõdeb, et kõikidel tema poolt juhendatud koolitusi on ühendanud üks ja sama eesmärk: “Et osaleja saaks õppida midagi praktilist iseenda elu muutmiseks!”

Kontakt

jaanusviese@gmail.com

+372 5650 5915

Täiendkoolitused

  • 2020 Teadliku Muutuse Kunst (TMK) I-II koolitajate koolitusprogramm
  • 2019 TMK Kooli koolitajate programm
  • 2012-2015 Teadliku Muutus Kunst I, II, III, IV, V
  • 1997-2011 Erinevad juhtimise, mentorluse ja enesearengu koolitused
  • 1998-2000 Mercuri International, koolitajate väljaõpe

Kvalifikatsioonid

  • 2019 -...TMK Kooli koolitaja
  • 2012- ... TMK praktik
  • 2012- ... Ettevõtjate mentor (Šotimaa Põllumajandusülikool ja Setomaa Valdade Liit)